۱۰۰ هزار نیروی سپاه فاقد مسکن هستند

به گزارش «سردبیر پرس»؛ سرلشکر حسین سلامی در جلسه شورای عالی مسکن که صبح امروز با حضور رئیس جمهور برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: کارکنان سپاه در نقاط مرزی در حال حراست از امنیت ملی کشور و بخش بسیاری در سایت‌های موشکی و پدافندی آماده هر اقدامی هستند و تقریباً نیمی از کارکنان جوان […]

به گزارش «سردبیر پرس»؛ سرلشکر حسین سلامی در جلسه شورای عالی مسکن که صبح امروز با حضور رئیس جمهور برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: کارکنان سپاه در نقاط مرزی در حال حراست از امنیت ملی کشور و بخش بسیاری در سایت‌های موشکی و پدافندی آماده هر اقدامی هستند و تقریباً نیمی از کارکنان جوان سپاه امروز در هجرت و دور از خانواده زندگی می‌کنند.
وی ادامه داد: مسکن برای برای این کارکنان علاوه بر ایجاد آرامش خاطر موجب می‌شود بخشی از بار معیشتی از دوش این عزیزان برداشته شود به همین دلیل ما به مسکن تنها به‌عنوان بستری برای معیشت مطمئن نگاه نمی‌کنیم بلکه وسیله‌ای است برای اینکه همرزمانم بتوانند ماموریت‌های سخت و سنگین خود را با اطمینان خاطر انجام دهند.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در سپاه ۱۰۰ هزار نفر فاقد مسکن هستند که ما با یک برنامه‌ریزی در مرحله اول برای ۴۸ هزار نفر از این کارکنان اقداماتی را انجام دادیم و ۹ هزار ۱۰۰ واحد تحویل داده شده و ۲۰ هزار و ۱۵۲ واحد نیز درحال ساخت است. اما ۵۲ هزار واحد کسری داریم تا بتوانیم نیاز‌های موجود را تامین کنیم.
سرلشکر سلامی گفت: تامین مسکن برای فاقدین مسکن برای ما بسیار مهم است و ۵۰ هزار واحد مسکن سازمانی را هم پیش‌بینی کرده‌ایم. اما سود بالای بانکی و حقوق پایین کارکنان وضعیت را دشوار می‌کند. امیدواریم با همکاری دولت بتوانیم نیاز کارکنان‌مان را تامین کنیم.
 
انتهای پیام/
منبع: مهر