۱۰۰ هزار نفر در سپاه فاقد مسکن هستند

به گزارش سردبیر پرس، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در جلسه شورای عالی مسکن که امروز با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهار داشت: کارکنان سپاه در نقاط مرزی در حال حراست از امنیت ملی کشور و بخش بسیاری در سایت‌های موشکی و پدافندی آماده هر اقدامی هستند و تقریباً نیمی از کارکنان […]

به گزارش سردبیر پرس، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در جلسه شورای عالی مسکن که امروز با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهار داشت: کارکنان سپاه در نقاط مرزی در حال حراست از امنیت ملی کشور و بخش بسیاری در سایت‌های موشکی و پدافندی آماده هر اقدامی هستند و تقریباً نیمی از کارکنان جوان سپاه امروز در هجرت و کاملاً دور از خانواده زندگی می‌کنند.
وی ادامه داد: تهیه مسکن برای این کارکنان علاوه بر ایجاد آرامش خاطر موجب می‌شود که بخشی از بار معیشتی از دوش این عزیزان برداشته شود، به همین دلیل ما به مسکن تنها به عنوان بستری برای معیشت مطمئن نگاه نمی‌کنیم، بلکه وسیله‌ای است برای اینکه همرزمانم بتوانند مأموریت‌های سخت و سنگین خود را با اطمینان خاطر انجام دهند.
فرمانده کل سپاه تاکید کرد: در سپاه ۱۰۰ هزار نفر فاقد مسکن هستند که ما با یک برنامه‌ریزی در مرحله اول برای ۴۸ هزار نفر از این کارکنان اقداماتی را انجام دادیم و ۹ هزار و ۱۰۰ واحد تحویل داده شده و ۲۰ هزار و ۱۵۲ واحد نیز در حال ساخت است؛ اما ۵۲ هزار واحد کسری داریم تا بتوانیم نیاز‌های موجود را تأمین کنیم.
سردار سلامی گفت: برای ما تأمین مسکن برای فاقدین مسکن بسیار مهم است و ۵۰ هزار واحد مسکونی سازمانی را هم پیش‌بینی کرده‌ایم؛ اما سود بالای بانکی و حقوق پایین کارکنان، وضعیت را دشوار می‌کند. امیدواریم با همکاری دولت بتوانیم نیاز کارکنان‌مان را تأمین کنیم.
انتهای پیام/