گذری در پارک قدیمی نیاوران تهران

به گزارش خبرنگار «سردبیر پرس»؛ در جنوب «کاخ نیاوران» بوستانی زیبا وجود دارد که بر جذابیت این منطقه تاثیر فراوانی داشته است.زمین‌های «پارک‌نیاوران» توسط محمدرضاشاه از خاندان قاجار خریداری شده و در سال ۱۳۴۸ به دستور او با طرحی از طراحان انگلیسی و با معماری «علی سردارافخمی» با مساحت ۶۲ هزار مترمربع ساخته شد.پارکی که […]

به گزارش خبرنگار «سردبیر پرس»؛ در جنوب «کاخ نیاوران» بوستانی زیبا وجود دارد که بر جذابیت این منطقه تاثیر فراوانی داشته است.زمین‌های «پارک‌نیاوران» توسط محمدرضاشاه از خاندان قاجار خریداری شده و در سال ۱۳۴۸ به دستور او با طرحی از طراحان انگلیسی و با معماری «علی سردارافخمی» با مساحت ۶۲ هزار مترمربع ساخته شد.پارکی که بر اساس باغ‌های سنتی ایران به‎صورت پلکانی بوده و ۸ هزار مترمربعِ آن فضای سبز و گلکاری‌های چشم‌نواز است.

بوستان نیاوران میزبان یکی از قدیمی‌ترین چنار‌های تهران است که بیش از ۱۵۰ سال قدمت دارد.وجود استخری بزرگ در این مکان و حوض‌های کوچک و بزرگ و آب‌نما‌ها یکی دیگر از جذابیت‌های این بوستان است. به غیر از طبیعت زیبا و آب و هوای خوشی که با نسیمی خنک از برخورد آبنما‌ها به صورت آدم می‎خورد؛ وجود زمین بازی مخصوص کودکان و نوجوانان، سالن آمفی‌تئاتر، باشگاه تیراندازی، مانژ اسب‌دوانی، زمین اسکیت و انواع رشته‌های ورزشی که متعلق به باشگاه شهدای نیاوران است نیز از دیگر امکانات این بوستان خاطره‌انگیز است.

‌پارک نیاوران گزینه‌ مناسبی برای جمع‌های خانوادگی، دورهمی‌ و قرارهای دوستانه و بازی کودکان است.
آدرس: میدان باهنر، انتهای شمالی خیابان پاسداران، جنب کاخ نیاوران.
گفتنی است دسترسی به پارک نیاوران از طریق مترو امکان‌پذیر است و می‌توانید از خط یک مترو تهران استفاده کنید. برای این منظور در ایستگاه تجریش پیاده شوید؛ سپس با کمی پیاده‌روی در حدود پنج دقیقه به میدان قدس بروید و از آنجا با تاکسی خودتان را به این پارک باصفا برسانید.
ایستگاه مترو نوبنیاد نیز یکی دیگر از ایستگاه‌هایی است که دسترسی آسان به پارک نیاوران را فراهم می‌کند.
علاوه بر مترو، امکان رفتن به بوستان نیاوران با استفاده از اتوبوس نیز وجود دارد. می‌توانید سوار خط‌های میدان تجریش–دارآباد، بلوار صبا-ازگل و میدان رسالت-میدان قدس شوید، در میدان نیاوران پیاده شده و به‌سمت پارک نیاوران بروید. البته لازم است بدانید، اتوبوس‌هایی که از سمت میدان رسالت به میدان قدس می‌روند، از میدان نیاوران عبور می‌کنند و در برگشت مسیر متفاوتی دارند.
روش دیگر برای رسیدن به پارک نیاوران اتوبوس‌های تندرو مسیر راه‌آهن-تجریش است. بعد از رسیدن به میدان تجریش، می‌توانید با تاکسی خود را به پارک نیاوران برسانید.
‌انتهای پیام/