وضعیت آب و هوای کشور ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش سردبیر پرس و به نقل از سازمان هواشناسی، امروز در جنوب غرب،‌ برخی مناطق غرب و شمال غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و مناطقی از سواحل دریای خزر بارش برف، باران و وزش باد پیش‌بینی شده است. فردا یکشنبه در برخی مناطق واقع در شرق و شمال […]

به گزارش سردبیر پرس و به نقل از سازمان هواشناسی، امروز در جنوب غرب،‌ برخی مناطق غرب و شمال غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و مناطقی از سواحل دریای خزر بارش برف، باران و وزش باد پیش‌بینی شده است.
فردا یکشنبه در برخی مناطق واقع در شرق و شمال شرق رگبار پراکنده و وزش باد روی می‌دهد. دوشنبه با ورود سامانه بارشی جدید به غرب کشور بارش‌ها در نوار غربی،‌ ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی و غرب سواحل دریای خزر آغاز می‌شود. شدت بارش‌های روز دوشنبه برای غرب و شمال خوزستان است.
سه‌شنبه ۲۹ اسفند بارش‌ها در نیمه غربی تشدید شده و مناطقی از جنوب کشور را فرا می‌گیرد. روز چهارشنبه سامانه بارشی با حرکت به سمت شرق، تمام مناطق ایران را به جز جنوب و جنوب غرب را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی
زمان پایان: سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۹
نوع مخاطره: بارندگی، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، برخی نقاط گرد و خاک، در نقاط مستعد تگرگ، در نقاط کوهستانی و سردسیر کولاک برف، احتمال بهمن.
منطقه اثر:
شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۶: لرستان، شمال و شرق خوزستان، غرب اصفهان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری.
دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۸: غرب آذربایجان غربی.
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۹: اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، غرب مازندران، زنجان، قزوین، البرز، تهران، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، غرب اصفهان، شمال فارس، ارتفاعات سمنان.
انتهای خبر/