مسکن مهر تا آخر دولت سیزدهم پایان می‌یابد

به گزارش سردبیر پرس، مهرداد بذرپاش با بیان این که یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر است، اظهار کرد:‌ در ابتدای دولت سیزدهم ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام به ارث رسید که اکنون ۱۲۴ هزار واحد این طرح به مردم تحویل شده است. وی با بیان این که ما […]

به گزارش سردبیر پرس، مهرداد بذرپاش با بیان این که یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر است، اظهار کرد:‌ در ابتدای دولت سیزدهم ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام به ارث رسید که اکنون ۱۲۴ هزار واحد این طرح به مردم تحویل شده است.
وی با بیان این که ما هم می‌توانستیم مانند دولت قبل بگوییم مردم مسکن مهر را تکمیل کنند، ادامه داد: اما این دولت شجاعانه پای کار آمد و در حال اتمام پروژه‌های نیمه تمام طرح مسکن مهر آمده است. رئیس جمهور وضعیت را می‌دانست و شجاعانه وارد شد، اقدامی که رشد منفی مسکن را مثبت کرده است.
این مقام مسئول با بیان این که مسکن مهر تا پایان دولت سیزدهم به اتمام می‌رسد، افزود:‌ دولت سیزدهم تلاش دارد تا قبل از اتمام فعالیت، سرانه‌های شهرهای جدید را تکمیل و با استاندارد به مردم تحویل دهد.
تا پایان سال آینده پرونده مسکن مهر بسته می‌شود
ابوالفضل نوروزی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز درباره طرح مسکن مهر گفته است:‌ تاکنون ۱۲۴ هزار واحد در کل کشور به بهره‌برداری رسیده و به مردم قول می‌دهیم تا پایان سال آینده (۱۴۰۳) کل پرونده مسکن مهر را در شهرهای مختلف ببندیم.
وی با بیان این که پیشرفت فیزیکی ۶۸ هزار واحد مسکن مهر به ۷۵ درصد رسیده است، افزود:‌ ۳۰ هزار واحد مسکن مهر مشکل حقوقی و تعاونی دارند که از طریق وزارت تعاون و سازمان ملی زمین پیگیر رفع مشکلات آنها هستیم.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: دلیل اصلی عدم پیشرفت و تکمیل واحدهای مسکن مهر آن بوده که دولت در گذشته در پروژه‌های مسکونی نقش پیمانکار را داشته و همین امر دلیل اصلی تاخیر در تحویل واحدهای مسکونی بوده است. در صورتی که اگر خود مردم کارفرما شوند و ما بتوانیم از ظرفیت‌های مردمی‌سازی استفاده کنیم، سرعت اجرای پروژه‌ها دو برابر می‌شود و در این بخش دولت باید خود نظارت بر پروژه‌ها را برعهده بگیرد تا سرعت اجرا افزایش یابد.
منبع: تسنیم
انتهای خبر/