قالیباف ۲ قانون را به دولت ارسال کرد

به گزارش سردبیر پرس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، قانون ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی (کولبری و ملوانی) و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان و قانون ارجاع اختلاف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و دولت پادشاهی بحرین به داوری را به دولت ارسال کرد. صبح امروز […]

به گزارش سردبیر پرس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، قانون ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی (کولبری و ملوانی) و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان و قانون ارجاع اختلاف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و دولت پادشاهی بحرین به داوری را به دولت ارسال کرد.
صبح امروز نیز هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود از تأیید لایحه ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی (کولبری و ملوانی) و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان در شورای نگهبان خبر داد.
لایحه کالای کولبری و ملوانی در جلسه علنی ۱۰ دی ۱۴۰۲ مجلس به تصویب رسید و در جلسه ۴ بهمن سال جاری شورای نگهبان مرود بررسی قرار گرفت و برخی ایرادات آن به مجلس ارسال شد که پس از رفع ایرادات مورد نظر شورای نگهبان در جلسه علنی مجلس، مورد تأیید شورای نگهبان قرار گرفت.
لایحه ارجاع داوری بانک مرکزی ایران و بحرین هم در جلسه علنی ۱۹ آذر ۱۴۰۲ در صحن علنی تصویب شد و در نشست ۲۷ دی ماه شورای نگهبان مورد تأیید قرار گرفته بود.
منبع: مهر
انتهای خبر/