فیروزکوه، جاذبه‌ای خاطره‌انگیز و رؤیایی برای گردشگران

دریاچه آهنک تجربه غواصی در عمق ۶ متری یکی از مکان‌هایی که مورد توجه گردشگران خاص قرار دارد، دریاچه آهنک در روستای سیمین دشت است که گفتنی است کف دریاچه آهنک از ماسه و گل بسیار نرم و سبک تشکیل شده و نیزارهای اطراف این دریاچه که تا ارتفاع حدود سه متری، دورتادور آن روئیده، […]

دریاچه آهنک تجربه غواصی در عمق ۶ متری
یکی از مکان‌هایی که مورد توجه گردشگران خاص قرار دارد، دریاچه آهنک در روستای سیمین دشت است که گفتنی است کف دریاچه آهنک از ماسه و گل بسیار نرم و سبک تشکیل شده و نیزارهای اطراف این دریاچه که تا ارتفاع حدود سه متری، دورتادور آن روئیده، چهره زیبایی به آن بخشیده است.
علاوه بر طبیعت روستای سیمین دشت می‌توان از آرامش و سکوت این دریاچه و نسیم کوهستان لذت برد، ضمن اینکه امکان شنا و غواصی در دریاچه و عکاسی از زیبایی‌های آن وجود دارد.
دریاچه لزور، جاذبه‌ای زیبا و طبیعی
این دریاچه یکی از جاهای دیدنی فیروزکوه به شمار می‌رود که نزدیکی آن به تهران توجه بسیاری از گردشگران را به این منطقه جلب می‌کند؛ روستا و دریاچه لزور به‌دلیل قرارگیری در ارتفاع کوهستان، آب و هوایی بسیار خنک و دلپذیر دارد.
همچنین نواحی اطراف دریاچه لزور ظرفیت‌های گردشگری بالایی برای علاقه‌مندان به کوهنوردی دارد و ورزشکاران زیادی در طول سال از مسیر این روستا و دریاچه، راهی صعود به قله‌های «میشینه مرگ» و «بوم» می‌شوند و قطعاً کوهستان‌های این منطقه نقش مهمی در آب و هوای روستا و دریاچه لزور دارند.
امامزاده اسماعیل (ع) در دل یک کوه
قعه امامزاده اسماعیل(ع) فیروزکوه در مرکز بافت قدیم این شهر و در دل کوه واقع شده که قلعه قدیمى فیروزکوه روى آن کوه ساخته شد؛ قابل ذکر است که نسب این امامزاده به امام موسى کاظم (ع) مى‌رسد که بنای اولیه آن به قرن ششم یا هفتم هجری مربوط است.
قطعاً بسیاری از مسافران مقصد مازندران در مسیر این امامزاده را زیارت کرده و از نمای زیبای آن لذت برده‌اند؛ قابل توجه است که فضاهایی برای ارائه خدمات بهتر در اطراف این امامزاده تعبیه شده که قطعاً لحظات زیارتی و سیاحتی خوبی را در کنار خانواده رقم خواهد زد.
انتهای خبر/*