سیمای شهر در منطقه ۱ بهارانه می‌شود 

به گزارش «سردبیر پرس»، سیدمهدی صباغ گفت: با توجه به مصادف شدن طرح استقبال از بهار با ماه مبارک رمضان تلاش شده تمامی اقدامات با نگاه ویژه به ماه رمضان باشد تا زیبایی و نشاط معنوی را در شهر برقرار کند. وی افزود: امسال برنامه‌های متنوعی در طرح استقبال از بهار برای شهروندان در نقاط […]

به گزارش «سردبیر پرس»، سیدمهدی صباغ گفت: با توجه به مصادف شدن طرح استقبال از بهار با ماه مبارک رمضان تلاش شده تمامی اقدامات با نگاه ویژه به ماه رمضان باشد تا زیبایی و نشاط معنوی را در شهر برقرار کند.
وی افزود: امسال برنامه‌های متنوعی در طرح استقبال از بهار برای شهروندان در نقاط تجمعی از جمله مراکز متبرکه مذهبی، میادین میوه و تره‌بار، بوستان‌ها، ورودی مترو، مراکز خرید و… برنامه‌ریزی شده است.
صباغ اعلام کرد: به منظور فضاسازی نوروزی،۸۳ مورد المان نوروزی شامل ۱۴ المان پرچم ایران، ۱۶ المان فاطمه زهرا(س)، سه مورد سفره هفت سین، شش تخم مرغ نوروزی، ۳ المان سال۱۴۰۳، سه قاب خاطر ه ها، ۵ عدد حاجی فیروز و… در نقاط مهم منطقه نصب شده است.
وی افزود: شستشو، رنگ آمیزی و خط کشی جداول، بلوارها، پل‌های عابر پیاده و ایستگاه‌های بی آر تی و  المان‌ها و مبلمان شهری مطابق الگوی رنگی جدید از دیگر اقدامات اجرایی است و در همین راستا شستشو و رنگ آمیزی سفید و فیروزه‌ای جداره های۹۶ کیوسک شهری انجام شد.
صباغ تصریح کرد: آذین بندی ونورپردازی میادین و زیباسازی و جانمایی تعداد ۵۵ فرش گل به مساحت ۷هزار و ۳۴۸ متر با انواع گونه‌های گل و گیاه شامل شب بو، اطلسی، بنفشه، جعفری در رنگ بندی متنوع در ورودی و خروجی‌های منطقه در پارک‌های فرا منطقه ای، میدان‌های اصلی و بدنه بزرگراه‌ها در نواحی دهگانه کاشته شده است.
وی افزود، در آستانه بهار ۶۰هزار پیاز گل لاله با رنگ‌های متنوع در بوستان‌های فرامنطقه‌ای قیطریه و نیاوران، میدان‌های اصلی و مکان‌های پرتردد کاشته و  ۲۵هزار نهال مثمر شامل درختان آلو، سیب، خرمالو و… بین شهروندان توزیع شده است.
شهردار منطقه یک در خصوص رفع سد معبر و ساماندهی دستفروشان و اصناف تجریش نیز گفت: طرح‌های بسیار خوبی برای رفع کامل سدمعبر از جمله یک بازارچه در ضلع جنوب میدان تجریش برای حضور بساط گستران و رفع کامل سدمعبر و راه اندازی پنج بازارچه در منطقه‌ می‌توان اشاره کرد که در این خصوص باید از پلیس، شرکت شهربان، حریم بان و دادستانی برای تحقق این مهم قدردانی کنیم.
وی اجرای نقاشی دیواری، نماسازی و زیباسازی ورودی امام زاده صالح(ع)، علی‌اکبر(ع) و مقبره شهدای گمنام را از دیگر اقدامات معاونت خدمات شهری و محیط زیست برای زیباسازی معابر شهری و ایجاد نشاط در فضا‌های عمومی عنوان کرد.
انتهای پیام/