ری آماده میزبانی از زائران و گردشگران نوروزی

به گزارش سردبیر پرس، نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر ۱۴۰۳ شهرستان ری به ریاست محمد بشارت معاون هماهنگی امور عمرانی و با حضور بخشداران، شهرداران، رؤسای ادارات آموزش و پرورش و رؤسای ادارات و دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی در سالن جلسات شهدای مدافع حرم ساختمان فرمانداری برگزار شد. بشارت در این نشست با اشاره […]

به گزارش سردبیر پرس، نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر ۱۴۰۳ شهرستان ری به ریاست محمد بشارت معاون هماهنگی امور عمرانی و با حضور بخشداران، شهرداران، رؤسای ادارات آموزش و پرورش و رؤسای ادارات و دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی در سالن جلسات شهدای مدافع حرم ساختمان فرمانداری برگزار شد.
بشارت در این نشست با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده پیرامون استقبال از ایام نوروز گفت: با توجه به همزمانی ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان موضوع پذیرایی و اسکان مسافران اهمیت بیشتری یافته و ضروری است دستگاه های متولی تمهیدات لازم را در این خصوص در نظر بگیرند که در همین راستا با هماهنگی ادارات آموزش و پرورش تعدادی از مدارس با امکانات مورد نیاز جهت اسکان مسافرین و زائرین در نظر گرفته شده است.
وی افزود: باتوجه به همزمانی نوروز و ماه رمضان و جهت استقبال شایسته از مسافران و زائران مقرر شد ایستگاه‌های راهنمای مسافرین به همراه توزیع وعده افطاری ساده در سطح شهرستان به ویژه نقاط پرتردد ایجاد گردد. همچنین مقرر گردید در این غرفه‌ها نسبت به معرفی آثار باستانی، نقاط شاخص گردشگری و ظرفیت‌های اصلی شهرستان ری به مسافران اقدام گردد.
معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار شهرستان ری اضافه کرد: استقرار پایگاه‌های امدادی توسط جمعیت هلال احمر و اورژانس شهرستان ری در سطح شهرستان به ویژه مبادی ورودی و خروجی اصلی جهت ارائه خدمات به مسافران از دیگر مصوبات این جلسه است، همچنین با هماهنگی صورت گرفته مقرر شد شرکت پخش فرآورده های نفتی نسبت به تأمین سوخت مورد نیاز و فعالیت مستمر جایگاه‌های سوخت اقدام کند.
وی ادامه داد: با توجه به همزمانی ایام عید نوروز و ماه رمضان و حضور گردشگران و هموطنان عزیز در بازارها و مراکز فروش محصولات همانند محدوده آستان مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی علیه‌السلام و فعالیت بیشتر مراکز عرضه مواد غذایی و رستوران‌ها در این ایام مقرر شد ادارات صنعت، معدن و تجارت، شبکه بهداشت و تعزیرات حکومتی با همکاری عوامل فرماندهی انتظامی شهرستان ری نسبت به برقراری گشت‌های نظارتی ویژه اقدام کنند.
بشارت در پایان گفت: با وجود همزمانی ایام ماه مبارک رمضان و عید باستانی نوروز امسال از ماه‌های گذشته تمهیدات لازم جهت پذیرایی از مسافرین و گردشگران و ارائه خدمات به هموطنان در نظر گرفته شده و ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان ری با تشکیل جلسات نسبت به ابلاغ وظایف ادارات و دستگاه‌ها اقدام نموده است که بتوانیم در این ایام نسبت به پذیرایی و ارائه خدمات به میهمانان و هموطنان عزیزمان در سطح شهرستان ری اقدامات شایسته‌ای را انجام دهیم.
منبع: فارس
انتهای خبر/