رفع تصرف ۶۵۲ مترمربع از اراضی ملی دماوند

به گزارش سردبیر پرس، حسن شکری صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با هدف حفظ انفال و عرصه‌های ملی به مساحت ۶۵۲ مترمربع از اراضی ملی واقع در پلاک ۱۴۲ اصلی موسوم به «مغانک» رفع تصرف شد. وی افزود: این یک فقره اجرای حکم قضائی قطعیت یافته تخریب ساخت سازهای غیرمجاز در راستای […]

به گزارش سردبیر پرس، حسن شکری صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با هدف حفظ انفال و عرصه‌های ملی به مساحت ۶۵۲ مترمربع از اراضی ملی واقع در پلاک ۱۴۲ اصلی موسوم به «مغانک» رفع تصرف شد.
وی افزود: این یک فقره اجرای حکم قضائی قطعیت یافته تخریب ساخت سازهای غیرمجاز در راستای تبصره ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور جهت رفع تصرف و اعاده وضع به حال سابق توسط یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند بیان کرد: در این اراضی منابع طبیعی، سودجویان متصرف اقدام به فنس‌کشی کرده بودند.
شکری گفت: با توجه به اینکه اراضی ملی و دولتی جز انفال و متعلق به بیت المال مردم است، اداره منابع طبیعی با برگزاری گشت‌های مستمر نظارت کامل بر حفظ و حراست اراضی ملی را به عمل آورده است و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.
وی تصریح کرد: از شهروندان خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تصرف اراضی ملی مراتب را از طریق شماره ۱۵۰۴ به یگان حفاظت اطلاع دهند.
منبع: مهر
انتهای پیام/*