حضور شخصیت‌های شاهنامه در کاروان نوروزی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه ۱۲، وحیدرضا انارکی‎محمدی گفت: در آستانه فرا رسیدن عید نوروز و ماه مبارک رمضان و به‌منظور ایجاد شور و نشاط در شهر تهران، کاروان نوروزی منطقه ۱۲ با گل‌آرایی و استفاده از شخصیت‌های شاهنامه به استقبال از بهار رفت. انارکی‌محمدی با اشاره […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سردبیر پرس» به نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه ۱۲، وحیدرضا انارکی‎محمدی گفت: در آستانه فرا رسیدن عید نوروز و ماه مبارک رمضان و به‌منظور ایجاد شور و نشاط در شهر تهران، کاروان نوروزی منطقه ۱۲ با گل‌آرایی و استفاده از شخصیت‌های شاهنامه به استقبال از بهار رفت.
انارکی‌محمدی با اشاره به اینکه نوروز در شاهنامه فردوسی جلوه خاصی دارد و در حقیقت یکی از مهم‌ترین آثاری که از نوروز و چگونگی بنیادگذاری این جشن یاد می‌کند، شاهنامه است، گفت: کاروان نوروزی منطقه ۱۲ با بهره گیری از شخصیت‌های های شاهنامه، یکی از سرمایه‌های ادبی ملت ایران را در قالب نوروز گرامی داشت. 
شهردار منطقه ۱۲ گفت: این کاروان شادی به‌مناسبت تقارن ماه مبارک رمضان و عید باستانی نوروز با شعار بهار قرآن بهار ایران پس از عبور از محلات منطقه ۱۲ از میدان هفت تیر تا بوستان لاله حرکت کرد.
این کاروان گل و شادی که به همت اداره گردشگری معاونت اجتماعی و فرهنگی راه‌اندازی شده بود، با برگزاری برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی متنوع و مفرح در بوستان لاله، پذیرای مردم شهر تهران بود.
انتهای پیام/